Yükleniyor...

Simathon'17


23 Kasım 2017


ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi

SImathon Hakkında

Simathon, Türkiye'nin İlk Bilgisayar Simülasyonu Yarışması olarak SCS ODTÜ Modelleme ve Simülasyon Topluluğu tarafından organize edilmektedir. Tüm Türkiye'den üniversite öğrencilerine açık olan yarışmamızda online eğitimler, seminerler ve söyleşiler ile 6 saat sürecek eğlenceli ve heyecanlı bir yarışma ortamı sizleri bekliyor.

Etkinliğimiz bu sene USMOS bünyesinde yapılacak olup, herkesin katılımına açık olan seminerler, söyleşiler ve katılımcılarımıza verilecek eğitimlerle geçecek. İkinci gün ise 6 saat sürecek olan yarışma heyecanı başlayacak. Katılımcılar, kendilerine sunulan bir simülasyon problemini çözümleyerek kendi bilgisayarları üzerine kurulmuş olan programlar aracılığıyla çözümlerini simüle edecekler. Yarışma sonucunda jürimiz tarafından çözümleri değerlendirilerek seçilen takımlar ödül almaya hak kazanacak.

Kasım ayının başlangıcından itibaren online eğitimler (YouTube üzerinden video eğitimler) ile, simülasyona ilgi duyan fakat yeterli bilgiye sahip olmayan katılımcılarımız yarışmaya hazır hale gelecekler. Bu eğitimlerimizin yegane amacı, tüm katılımcılarımızı yarışma öncesi yeterli bilgiyle donatmak ve onların yarışmaya eşit koşullarda başlamalarını sağlamak.

Simathon'da bu sene Unity programı kullanılacak. Yarışmanın konusu katılımcılara yarışma gününün sabahında duyurulacak ve bir Point Cloud datası kullanarak bilgisayar üzerinde Unity yazılımında verilen problemi çözmeleri istenecektir. Verilen problemi en iyi şekilde çözen ve sunan takımlar ödül almaya hak kazanacaklardır.

Simathon, simülasyona ilgi duyan tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir yarışmadır. Takımınızı kurun ve bu heyecana siz de ortak olun!

Yarışmacı

Gün

Saat Eğİtİm

Konuşmacı

Program

Programımız ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

Ödüller


Ödüller ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

İletİşİm

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi

ODTÜ Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:1, 06800 Çankaya/Ankara